Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Феновете на Сент Етиен взеха нещата в свои ръце

Сент Етиен продължава да страда, но показа характер и стигна до равенство срещу Анже, въпреки че губеше с 0:2. Славният френски тим беше на път да допусне нова загуба на своя "Жофроа Гишар", но издрапа до крайното 2:2 с гол на резервата Микаел Наде дълбоко в добавеното време. Исмаел Траоре (28') и Анжело Фулжини (56') дадоха солиден аванс на гостите, а Уахби Хазри намали в средата на второто полувреме и върна надеждите на "зелените".

Началото на мача беше отложено с цял час, защото феновете на домакините обсипаха терена с факли. Действията на привържениците бяха продиктувани от желанието им старши треньорът Клод Пюел да бъде уволнен заради слабите резултати през сезона.

Първоначално футболистите продължиха да загряват, но в един момент съдията Антони Готие им нареди да се приберат в съблекалните. Последва консултация с местните власти, за да се вземе решение дали изобщо да има мач. Отговорът беше положителен и срещата стартира в 23:00 часа българско време.

Сент Етиен опита домакински натиск в началото, но той лесно беше париран. Въпреки това, в 17-ата минута "зелените" имаха отличен шанс да поведат. Аролд Мукуди стреля с глава след центриране от корнер, но топката излезе в аут. Десетина минути по-късно Анже излезе напред с гол на Исмаел Траоре. Софиан Буфал достави перфектно центриране в наказателното поле, а Траоре опъна мрежата от няколко метра.

В края на полувремето футболистите на Сент Етиен имаха сериозни претенции за игра с ръка на Венсан Мансо, но след консултация с ВАР съдията не посочи бялата точка. На почивката Клод Пюел реши да замени Мукуди с Микаел Наде. Домакините станаха по-агресивни, но в 56-ата минута отново бяха наказани. Анжело Фулжини получи пас от Джими Кабо и стреля покрай плонжа на Стефан Баич.

В 61-ата минута Сент Етиен намали. Звездата на тима Уахби Хазри изпълни по чудесен начин пряк свободен удар и не остави шансове на Пол Бернардони. До края домакините хвърлиха много сили, за да се доберат поне до равенството и успяха. В 94-ата минута Наде се извиси след центриране от десния фланг и отблизо добута топката в мрежата.

С актив от 5 точки и нито една победа Сент Етиен остава на дъното в Лига 1. Със същия актив, но по-добра голова разлика и мач по-малко е Брест. Анже се намира на 4-а позиция със 17 точки, но пропусна да излезе на второто място.