Наполи се върна в битката за елиминациите

Отборът на Наполи постигна знаменит успех с 3:0 над Легия (Варшава) у дома в двубой на живот и смърт от група С на Лига Европа. Така италианският тим, който до този момент имаше загуба и равенство, се завърна в борбата за място в елиминациите напролет. Наполи вече има 4 точки, с колкото е и английският Лестър, докато на дъното с 3 е Спартак (Москва). На върха с 6 остава Легия (Варшава) въпреки загубата тази вечер.

Гоненето на задължителна победа от страна на играчите на Наполи си пролича от първата минута. Футболистите в небесносиньо се настаниха в полето на Легия, но гостите се бранеха добре и единствената добра възможност за гол беше на Дрис Мертенс, който стреля от воле. Гостите също имаха своята възможност чрез Ернест Мучи, но резултатът остана непроменен до края на първата част.

Второто полувреме приличаше на първото, но този път Наполи показа по-добра ефективност пред вратата. Първото положение беше пред Диего Деме, но беше отразено. Така се стигна до 76-ата минута, когато удар на Махир Емрели разтресе гредата на Наполи. В ответната атака Лоренцо Инсиние откри за домакините след красиво центриране на Матео Политано

Пет минути по-късно Инсиние влезе в ролята на асистент на Виктор Осимен, а за да няма "обидени" в самия край на мача и Политано вкара за крайното 3:0.