Базел се разправи с Омония

Базел победи Омония с 3:1 в домакинството си от третия кръг в група "Н" на Лигата на конференциите. Домакините взеха важни три точки и направиха важна заявка за продължаване към плейофите на турнира.

Лиъм Милър откри резултата за Базел в 19-ата минута, но Жорди Гомес възстанови равенството в 27-ата минута.

Домакините обаче отново си върнаха преднината в резултата в 41-ата минута с попадение от дузпа на Артур, а в 88-ата минута Едон Жегрова оформи крайното 3:1.

С тази победа Базел поведе в групата със 7 точки. Омония остава на дъното с 1 спечелена точка до момента.