Уест Хам не срещна проблеми с Генк и вече докосва класирането в следващата фаза

Уест Хам постигна класическа победа с 3:0 над гостуващия Генк в мач от третия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Попаденията за “чуковете” бяха дело на Крейг Доусън (45’), Иса Диоп (57’) и Джаръд Боуен (59’).

Футболистите на Дейвид Мойс нанесоха своя удар в разстояние на 15 минути, макар че той се разпростря в двете полувремена. В самият край на първата част Крейг Доусън откри резултата, след като нанесе хубав удар с глава след добро центриране на левия защитник Аарън Кресуел. Уест Хам удвои в 57-ата минута след хубаво центриране отляво, когато централният бранител Иса Диоп засече топката с глава и я прати първо в гредата, а след това и в мрежата зад гърба на стража на Генк за втори път след ново добро центриране на Кресуел от фал отляво на наказателното поле. Още в следващата атака играчите на Дейвид Мойс се разписаха за трети път след отличен пробив на Джаред Боуел, който навлезе в наказателното поле и с левия крак отбеляза за 3:0, след като преди това топката бе отнета малко преди центъра на терена.

С тази победа “чуковете” оглавяват своята група с пълен актив от 9 точки след три срещи и вече докосват класирането в следващата фаза. Динамо (Загреб), Рапид (Виена) и Генк заемат следващите три места, а всеки от тях има актив от една победа и две загуби до този момент.