Ман Сити върна Брюж към действителността по болезнен начин

Манчестър Сити постигна втора победа в група „А“ на Шампионската лига, разгромявайки с 5:1 Брюж като гост в двубой от третия кръг на груповата фаза. Два гола на Рияд Марез, попадения на крайните бранители Жоао Кансело и Кайл Уокър и дебютен гол в турнира за 19-годишния Коул Палмър, донесоха болезнена първа загуба на белгийския шампион, който бе спечелил четири точки в мачовете с Пари Сен Жермен и РБ Лайпциг. С този успех „гражданите“ излязоха на първо място в групата поне докато завърши френско-германския сблъсък на „Парк де Пренс“.

Джосеп Гуардиола направи четири промени в сравнение с мача с Бърнли през уикенда. Едерсон се завърна на вратата. Рубен Диаш, Кайл Уокър и Джак Грийлиш също започнаха. Зак Стефен, Джон Стоунс, Нейтън Аке и Рахийм Стърлинг им отстъпиха местата си.

Филип Клеман заложи на същите 11, които започнаха и срещу РБ Лайцпиг. Това означаваше, че Руд Вормер, който отбеляза два гола за победата с 2:0 над Кортрийк в събота, остана на пейката за началото.

„Гражданите“ се настаниха в половината на Брюж от самото начало. В деветата минута Грийлиш копна токата над Миньоле и я прати във вратата му, но преди това извърши нарушение в атака, така че гол нямаше. В 13-ата и Родри порази целта, но и тук попадение беше отменено правилно. Този път заради засада.

Сити продължаваше да атакува, като почти всяко нападение минаваше през Грийлиш, който играеше отляво в офанзивното трио. Финалният пас обаче липсваше, а и играчите на Гуардиола често попадаха в капана на засадите.

В 30-ата минута Фоудън измисли нещо интересно с изключителен пас от дълбочина, с който изведе неочаквано озовалия се на върха на атаката Жоао Кансело. Португалецът много добри си пое на гърди, след което стреля между краката на Миньоле, давайки аванс на „гражданите“.

В 42-рата минута Марез бе препънат малко след границата на наказателното поле от Стенли Нсоки – дузпа за „гражданите“. Алжирецът нямаше никакъв проблем с изпълнението, пращайки Миньоле в другия ъгъл – 0:2.

В добавеното време гостите пропуснаха чудесен шанс за трети гол. Първо Миньоле спаси силен изстрел на Марез, а малко след това шут на Де Бройне профуча над напречната греда. Ефективността, която гостите показаха, все пак бе добра, след като от три точни удара преди почивката отбелязаха два гола.

Сити започна силно и второто полувреме. В 53-тата минута и другият краен бранител в селекцията на Пеп Гуардиола – Кайл Уокър, записа името си сред голмайсторите. Марез намери с много прецизно подаване Де Бройне, като през това време Уокър спринтира в наказателното поле, където получи подаване от белгиеца, след което стреля доста точно в далечния ъгъл.

В 58-ата минута Фодън стреля от малък ъгъл, но Миньоле се справи.

В 67-ата минута 19-годишният Коул Пламър, който се появи в игра две минути преди това за своя дебют в Шампионската лига, направи резултата 4:0, след като получи от Стърлинг около границата на наказателното поле, прехвърли топката от левия на десния си крак и стреля покрай Миньоле.

Стърлинг пропусна една добра възможност за Сити, а малко след това и Едерсон за първи път тази вечер трябваше да прави спасяване след удар с глава на Де Кетелар. Девет минути преди края Брюж все пак зарадва феновете си с почетно попадение, след като Ванекен засече от няколко метра центриране отдясно, което бе отклонено от Вормер. Скоро след това обаче – в 83-тата минута, Марез възстанови преднината от четири гола на Сити и оформи крайния резултат, след като получи перфектен извеждащ пас от Фернандиньо и излязъл очи в очи с вратаря на домакините, го преодоля без проблем. Това бе всичко.

В следващия кръг Манчестър Сити приема същия съперник на "Етихад Стейдиъм".