100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Ювентус остави Рома с празни ръце на "Алианц Стейдиъм" и докосва топ 4

Отборът на Ювентус записа труден, но изключително важен успех над Рома в централния двубой от осмия кръг на италианската Серия А. “Старата госпожа” се наложи с 1:0 у дома на “Алианц Стейдиъм” и се приближи плътно до топ 4 на временното класиране. Успехът, който е четвърти поред за момчетата на треньора Масимилиано Алгегри, донесе Мойс Кийн в 16-ата минута след куриозен рикошет с Родриго Бентанкур. Римските “вълци” играха много силно в Торино, но нямаха шанс, а пропуснаха и дузпа в края на първата част, когато Войчех Шчесни отрази удар на Жордан Верету.

Треньорите и на двата отбора - Масимилиано Алегри и Жозе Моуриньо, имаха кадрови проблеми преди мача. Алегри не можеше да разчита на Пауло Дибала и Матайс де Лихт, докато извън сметките на Моуриньо останаха Крис Смолинг и Леонардо Спинацола. Извън групата на Ювентус беше и Адриен Рабио, който даде позитивен тест за Ковид-19. Алваро Мората не е на 100 процента възстановен и започна от скамейката, като се появи в игра през втората част. Така в атака за “бианконерите” от първата минута действаха Федерико Киеза и Мойс Кийн. В защитата Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини отново се събраха. Гостите разчитаха в предни позиции на Тами Ейбрахам, който бе подпомаган от Пелегрини, Мхитарян и Дзаниоло от по-задни позиции.

Ювентус стартира вихрено, като още преди да е изминала една минута стражът на Рома Руи Патрисио трябваше да се намесва решително след удар на Федерико Бернадески.

След първоначалния стрес играчите на Рома изравниха играта и постепенно взеха инициативата. Удар на Джанлука Манчини беше спасен от Войчех Шчесни. Малко по-късно Лоренцо Пелегрини стреля, но Джорджо Киелини изчисти топката в корнер. След неговото изпълнение остана впечатлението на автогол, но се оказа, че топката е в аут.

Така се стигна до 16-ата минута, когато с попадение на Мойс Кийн Ювентус укроти натиска на гостите. Матия де Шилио центрира в наказателното поле от трудна позиция, Родриго Бентанкур се опита да играе пръв с топката, отклони я, но тя срещна главата на отскочилия също наблизо Мойс Кийн и влезе в мрежата. Попадението беше разгледано с ВАР поради съмнения за засада, но все пак беше признато за редовно.

В 26-ата минута римляните получиха тежък удар, след като Николо Дзаниоло беше принудително заменен от Стефан Ел Шаарауи. След малко еднообразни минути, в които отсъстваха чисти положения, Рома стигна до добра възможност за гол в 37-ата минута, когато след контраатака на Рома и центриране на Ел Шаарауи Ейбраха успя да насочи топката опасно, но Шчесни спаси.  Минута по-късно Малкия Фараон отново създаде грижи на отбраната на Ювентус, след като спечели топката в средата на терена от Хуан Куадрадо и подаде към Ейбрахам, който нахлу в наказателното поле, но отбраната на домакините се справи.

Малко преди почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Шчесни срещу Мхитарян. Преди това обаче Ейбрахам успя да вкара топката в мрежата, но това се случи след съдийския сигнал за нарушение и голът не беше зачетен. Зад топката застана Жордан Верету, който не беше убедителен и Шчесни спаси.

Второто полувреме стартира със страхотна възможност пред Ювентус, но Мойс Кийн пропусна от близка дистанция, след като прати над вратата една отбита от Руи Патрисио топка след сензационен удар на Бернадески.

Малко по-късно Рома имаше претенции за втора дузпа, след като Лоренцо Пелегрини падна след съприкосновение с Джорджо Киелини в наказателното поле. Реферът Даниеле Орсато прегледа ситуацията чрез ВАР, но в крайна сметка даде знак играта да продължи.

Рома заигра по-добре, но домакините се бранеха умело и не допускаха сериозни опасности пред вратата на Шчесни. Четвърт час преди края Джорджо Киелини се намеси решително след индивидуален пробив на Матиас Виня в наказателното поле. Последва продължително разиграване на играчите на Ювентус, завършило с центриране към Алваро Мората в наказателното поле, но не последва нищо опасно за Рома.

В 83-ата минута Браян Кристанте стреля много опасно отблизо, но Бонучи с шпагат изчисти топката. Натискът на Рома се засилваше с наближаването на края на мача, но в крайна сметка не даде желания резултат.

Така Ювентус записа много важна победа и се приближи до лидерите на върха в класирането, като върви седми с 14 точки, но е на само една от четвъртия Рома. Лидер е Наполи с 24.

Ювентус - Рома 1:0
1:0 - Кийн 16

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Киелини, Де Шилио, Куадрадо, Бентанкур, Локатели, Бернадески, Киеза, Кийн

Рома: Руи Патрисио, Карсдорп, Манчини, Ибаниес, Виня, Кристанте, Верету, Мхитарян, Пелегрини, Дзаниоло, Ейбрахам.