Брайтън е в зона ШЛ, макар че не се справи с Норич

Норич успя да завърши наравно 0:0 в домакинството си на високо летящия от началото на сезона Брайтън в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг. Това бе и втора точка за “канарчетата”, след като те спечелиха първата си такава срещу Брайтън преди седмица.

Играчите на Греъм Потър започнаха по-уверено срещата и през първата част на няколко пъти бяха близо до гол, но няколко ключови намеси на ветерана Тим Крул не им позволиха да се разпишат. В 24-ата минута имаше бурни протести от тяхна страна в желанието си да получат дузпа за нарушение срещу Нийл Мупе, но те не бяха уважени след преглед с ВАР на ситуацията.

През второто полувреме домакините успяха да изнесат играта в по-предни позиции, а Теему Пуки на два пъти на два пъти бе близо до попадение, но при първия случай финландецът стреля над вратата, а при вторият бранител се оказа на правилното място и блокира удара.

Въпреки равенствтото Брайтън е на 4-ото място в класирането с 15 точки след 8 мача, но по-късно днес Челси играе лондонско дерби с Брентфорд и при победа ще ги измести от тази позиция, а Норич все още е на последното 20-о със само 2. Следващият уикенд “чайките” ще имат много сложната задача да приемат на своя стадион шампионите от Манчестър Сити, а “канарчетата” ще имат не по-леката задача да гостуват в Лондон на Челси.