Лестър спря серията на Ман Юнайтед, облаците над главата на Солскяер се сгъстяват

Лестър напълно надигра и победи гостуващия Манчестър Юнайтед с 4:2 в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг и по този начин сложи край на серията от 29 мача без загуба като гост на играчите на Оле Гунар Солскяер. Попаденията за тима на Брендън Роджърс бяха дело на Юри Тилеманс (31’), Чаглар Союнджу (78’), Джейми Варди (83’) и Патсон Дака (90’), а за техният опонент точни бяха Мейсън Грийнууд (19’) и Маркъс Рашфорд (82’).

С тази победа футболистите на Лестър могат да вземат глътка въздух, след като бяха поставени под голямо напрежение, тъй като нямаха успех в последните четири срещи в Премиър лийг. За сметка на това облаците над главата на норвежкия наставник на тима от “Олд Трафорд” се сгъстяват все повече - “червените дяволи” нямат победа вече три поредни срещи, а и с представянето си на терена не убеждават, че нещата ще се прояснят скоро.

Първата по-опасна ситуация дойде на сметката на домакините, които осъществиха добра контраатака в 5-ата минута, когато топката бе отнета на Пол Погба в средата на терена. “Лисиците” размениха няколко паса между Икеаначо и Мадисън пред и в наказателното поле, но в крайна сметка Магуайър изчисти след успореден пас към Варди на метър пред голлинията. В тези минути футболистите на Лестър изглеждаха много по-опасния отбор и атакуваха вдъхновено.

“Червените дяволи” отговориха с изстрел на Грийнууд, който обаче бе спасен от Шмайхел с лекота. В 19-ата минута обаче датският страж бе напълно безпомощен при страхотен удар отново на Грийнууд от границата на наказателното поле, който и срещна гредата преди да влети в мрежата за 1:0.

В 27-ата минута Рикардо Перейра се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля хубаво от въздуха, но топката премина покрай гредата. В ответната атака Санчо напредна добре отляво и подаде към Роналдо, но топката в крайна сметка бе спасена от вратаря на Лестър.

Лестър успя да изравни в 31-ата минута, след лошо разиграване на Манчестър Юнайтед пред собственото им наказателно поле, Икеаначо успя да открадне на Магуайър, подаде към Юри Тилеманс и той със страхотно параболично изпълнение в обратния ъгъл изравни за 1:1.

Манчестър Юнайтед имаше няколко добри шанса в началото на второто полувреме основно чрез Грийнууд и хубав удар от разстояние на Матич, а Лестър продължаваше да бъде ефективен в отнемането на топката, но сякаш не можеше да намери точната формула за ново попадение. В 65-ата минута добро положение за Юнайтед пред вратата на Лестър се получи след центриране на Бруно Фернандеш, но впоследствие стана ясно, че португалецът е бил в засада. Веднага след това на терена се появи Маркъс Рашфорд, който записа първи минути от началото на сезона.

В 75-ата минута отличната преса на Лестър отново даде резултат в средата на терена, а впоследствие отличен удар на Тилеманс бе спасен от Давид Де Хеа. В следващата атака и “червените дяволи” достигнаха до добра възможност, но топката бе спасена от Шмайхел след удар на Роналдо.

Домакините излязоха напред в 78-ата минута, когато суматоха в наказателното поле на 20-кратните шампиони след корнер прати топката в краката на Союнджу и той от около метър прати топката в мрежата за 2:1.

Играчите на Оле Гунар Солскяер намериха отново път към вратата на Лестър в 82-ата минута след отличен пас зад гърба на защитата към Маркъс Рашфорд, който се измъкна и отбеляза за 2:2.

Веднага след изпълнението на център топката бе пратена на левия фланг към Айосе Перес, той центрира към Джейми Варди около точката за дузпа и нападателят не се поколеба отново да изведе своя тим напред отново. В 85-ата минута бранителите на Манчестър Юнайтед блокираха последователно два много опасни удара, които можеха да сложат точка на спора. Именно това се случи в 91-ата минута, когато центриране от фал в наказателното поле намери Патсон Дака и той отбеляза за 4:2.

През следващата седмица "червените дяволи" ще се изправят срещу Аталанта в мач от Шампионската лига, а след това ще приеме Ливърпул на "Олд Трафорд". Лестър ще пътува до Лондон, за да се изправи срещу отлично представящия се от началото на сезона Брентфорд.