Отборът на Георги Костадинов изненада Зенит

Арсенал (Тула) изненада лидера в руското първенство Зенит (Санкт Петербург) в първия мач от 11-ия кръг на Премиер лигата. Без българския си халф Георги Костадинов, който е контузен, тимът от Тула спечели у дома с 2:1 и се поздрави с трета победа от началото на сезона в руския шампионат. Така Арсенал (Тула) в момента заема 12-а позиция в класирането с 12 точки, докато Зенит претърпя второ поражение в първенството, но остава на върха с 23 точки. Втори е Динамо (Москва) с 19, а трети е Сочи с 18.

Двубоят ще се запомни с драматичната си развръзка в последните минути. Домакините излязоха напред в резултата с гол на Зурико Давиташвили осем минути след паузата. В 88-ата минута Артьом Дзюба изравни с удар с глава и изглеждаше, че е възможно питерци да осъществят късен обрат, но в последната минута замбийският халф Кингс Кангва донесе трите точки на домакините. Кангва вкара фантастичен гол, като направи впечатляващ пробив и с изумителен изстрел от далечно рязстояние опъна противниковата мрежа.