Балкан -2 шокира Хебър след 41 точки на Гавалюгов

Съставеният от юноши тим на Балкан -2 поднесе изненадата на днешната вечер в ББЛ А група, след като се наложи над опитния отбор на Хебър, в чийто състав личат имената на много бивши играчи от НБЛ, със 107:98.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Веселин Веселинов започнаха много силно мача и поведоха с 26:15 след десет минути игра, но водени от Александър Гавалюгов и Михаил Гавазов, „зелените“ стигнаха до пълен обрат и на почивката се оттеглиха при 49:46 в своя полза.

Балканци поддържаха аванс от няколко точки след паузата, но преди заключителната четвърт Хебър обърна за 73:71. Много бързо обаче ботевградчани отново си върнаха водачеството, като дори натрупаха и двуцифрен аванс и успяха да задържат преднината си до последно.

Те отбелязаха 14 тройки в мача срещу едва 2 за съперника си, което се оказа ключово и за крайния изход на срещата. Само ден, след като се завърна от Израел, където бе с мъжкия отбор за мач от Балканската лига, 15-годишният Александър Гавалюгов отбеляза впечатляващите 41 точки, като направи и 8 асистенции.

Близо до дабъл-дабъл остана Михаил Гавазов с 29 точки и 9 борби. Силно се включи и Хрисимир Маринов с 21 точки, а 10 добави Павлин Петров.

За Хебър над всички бе Станислав Славейков с 25 точки и 10 борби. Кристиян Георгиев се отчете с 18 точки и 11 борби, Герасим Николов записа 16 точки и 7 асистенции, Денис Петков е с 11 точки и 8 асистенции, докато 10 точки добави Стоян Петков.