Събуждането на Баскония продължава

Баскетболистите на Баскония забравиха за тежкото начало на сезона, което тимът претърпя, и през тази седмица записаха втората си поредна победа в Евролигата. Селекцията на старши треньора Душко Иванович се справи успешно при визитата си на АЛБА (Берлин), след като постигна успех с 80:76 (21:15, 31:14, 10:18, 18:29) в мач от четвъртия кръг на най-престижния клубен европейски турнир.

Така шампионите на Испания от 2019-а се изкачват с три позиции във временното класиране, където се намират на 11-ото място с актив от 2-2. За АЛБА поражението е трето за сезона, като отборът на Израел Гонзалез е 14-и с 1-3.

Баските бяха по-концентрираният и агресивен отбор в началото, като натрупаната увереност след победата над Панатинайкос преди два дни повлия на самочувствието на испанците и те се оттеглиха с аванс от 52:29 на полувремето срещу “албатросите”. Германският шампион обаче не отказа и свали разликата на само четири точки във финалните моменти от срещата, но точни изстрели от наказателната линия на Джейсън Грейнджър, Мат Костейо и Рокас Гедрайтис подсигуриха втората поредна победа на Баскония.

Симоне Фонтекио бе най-резултатен за победата със 17 точки и 4 борби. Джейсън Грейнджър добави още 15 точки и 6 асистенции, а Мат Костейо вкара още 10 точки.

За АЛБА Люк Сикма бе над всички с 19 точки и 8 борби, докато сензацията на сезона Оскар да Силва продължава със силните мачове, след като вкара 16 точки и овладя 6 борби.