Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Балкан (Ботевград) елиминира Костинброд за купата на АФЛ

Балкан (Ботевград) се наложи с 1:0 в Костинброд над едноименния тим и продължава в следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Заслужен успех за селекцията на Иван Редовски. В нея, като титуляри започнаха трима юноши, после влязоха още толкова, а и самият треньор се появи на терена.

Именно юношата Николай Миков реализира единственото попадение. Това се случи в 35-ата минута, когато Здравко Атанасов шутира, костинбродския вратар изби, но при добавката на Миков топката се укроти в мрежата. Това беше най-малкото, с което се отърваха домакините. Ботевградчани доминираха през цялото време.

В 13-ата минута Павел Петков уцели гредата. В 22-ата Здравко Атанасов пропиля отлична възможност. Два пропуска направи Николай Цветков – Демона. Йордан Апостолов пък не вкара на празна врата. Още толкова възможности не оползотвориха гостите. След почивката Иван Редовски направи доста смени. Самият той влезе на мястото на Апостолов за да му даде почивка за предстоящия двубой в събота от първенството на Югозападната Трета лига.