Балкан остана лидер след нова победа в Ботевград

Лидерът в Югозападната Трета лига Балкан (Ботевград) записа пореден успех. Тимът на Иван Редовски надделя само с 1:0 в домакинството си срещу Хебър II в мач от 9-ия кръг на шампионата. Единственото попадение в мача бе дело на Николай Цветков-Демона. Опитният техничар се разписа с глава още във втората минута, когато засече центриране на голмайстора на “зелените” Калоян Бонев. Интересното е, че през първите 45 минути домакините от Ботевград пропуснаха няколко възможности за втори гол, което можеше да се окаже решаващо, тъй като през второто полувреме вторият състав на Хебър създаде няколко положения. Вратарят Костадин Котев обаче показа добър рефлекс и Балкан записа осми успех, като остана едноличен лидер в първенството с актив от 24 точки. Четвъртата загуба на Хебър остави тима от Пазарджик на 15-то място с актив от 9 точки.