Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Фенербахче отново се издъни

АЛБА (Берлин) спря негативното си начало на сезона и се поздрави с първата си победа през новата кампания в Евролигата. Баскетболистите на Израел Гонзалес удължиха проблемите във Фенербахче и нанесоха втората им последователна загуба след 84:70 (18:19, 9:16, 30:18, 27:17) в “Мерцедес-Бенц Арена” в германската столица.

Така АЛБА и “фенерите” стават съседи във временното класиране, където са съответно на 13-ата и 14-ата позиция. И двата отбора разполагат с актив от 1 победа и 2 загуби след първите три кръга.

Защитата на турския гранд бе на висота през първите две части, но след голямата почивка играта в дефанзивен план на Фенербахче се развали. Тимът на Александър Джорджевич допусна цели 57 точки през второто полувреме, в сравнение със само 27 през първото, и така допусна втората си поредна загуба след тази от Панатинайкос миналата седмица.

Оскар да Силва поведе “албатросите” с 22 точки и 5 борби. Маодо Ло наниза още 21 точки и раздаде 5 асистенции, а Люк Сикма допълни с 13 точки, 9 борби и 5 завършващи подавания.

За Фенербахче Нандо Де Коло наниза 15 точки и направи 8 асистенции, докато Ахмет Дювериоглу добави още 12 точки и 6 борби.