Правец пречупи Локомотив (София)

Правец постигна първа победа за сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се проведе тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви трудно Локомотив София със 73:67.

След тази среща победителите днес вече са с баланс 1-1, докато загубата бе втора за опонента им.

Правец започна много силно мача и до средата на частта вече водеше с 15:2. Много бързо обаче ролите се размениха, като близо пет минути тимът не успяваше да се разпише от игра, което позволи на съперника му да намали за 11:16. Локомотив стигна до пълен обрат в началото на втория период, но не задържа дълго водачеството си и на почивката баскетболистите на Иван Коцев отново бяха напред, този път с 31:28.

Играта продължи да бъде много оспорвана и след паузата, а след поредица от обрати, преди заключителната четвърт равенството бе възстановено – 52:52. Правец дръпна със 7 точки две минути и половина преди края и въпреки че столичани успяха да се доближат само на 1, успя да удържи аванса си до последно.

Локомотив вкара двойно повече тройки от съперника си (12 срещу 6), който обаче компенсира с по-добрата игра в подкошието (60 борби срещу 45).

Капитанът Тодор Колев бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Даниел Милчев записа 17 точки и 7 борби, с 14 точки е Ерик Кирилов, а дабъл-дабъл от 11 точки и впечатляващите 29 борби, 13 от които в нападение, направи Павлин Ганчев.

За Локомотив Борис Войков бе над всички с 29 точки. Георги Цеков отбеляза 14, с 11 и 14 борби е Радослав Колев.