Сираков и Вангелов блестят при нов успех на Дезио

Георги Сираков и Николай Вангелов отново бяха главни действащи лица при успеха на клубния си тим Аурора (Дезио). Отборът от Милано се наложи с 85:79 (18:28, 18:15, 16:15, 33:21) над Фиоренцула в мач от втория кръг от регион Б на италианската Серия Б.

Двамата български баскетболисти попаднаха в стартовия състав за Дезио, като се представиха отлично. Сираков завърши срещата като най-резултатен за успеха с 23 точки, 3 асистенции и 2 откраднати топки за близо 30 минути на паркета. Националът Николай Вангелов пък орекара 21 минути на терена и се разписа с 6 точки и 13 борби.

Срещата започна добре за гостите, които доминираха в срещата, но загубиха преднината си 01:13 минути преди края на мача. Домакините се възползваха и обърнаха нещата в своя полза, като не позволиха на съперника да си върне преднината и записа втори пореден успех.

Снимка: instagram.com/pallacanestroauroradesio/