Цветан Соколов и Динамо (Москва) триумфираха със Суперкупата на Русия

Капитанът на националния отбор на България Цветан Соколов и неговият клуб Динамо (Москва) триумфираха със Суперкупата на Русия.

Шампионите на Русия победиха у дома вицешампионите от Зенит (Санкт Петербург) с 3:1 (26:24, 25:21, 21:25, 29:27).

Двубоят бе и мач от 2-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Трофеят е трети за московчани - след 2008 и 2009 г.

Цветан Соколов игра силно и стана най-резултатен за победителите с 19 точки (6 аса, 35% ефективност в атака - +6).

Антон Семишев добави 16 точки, а Ярослав Подлесних се отчете с 15 точки за Динамо.

Егор Клюка заби 20 точки за Зенит. Тине Урнаут добави 14 точки, а Дмитрий Пашицкий се отчете с 8 точки за тима от Санкт Петербург.

В първата част гостите от Зенит стигнаха до геймбол при 24:23. Блок на Вадим Лхошерстов и две точни атаки на Цветан Соколов позволиха на Динамо да спечелят първата част с 26:24.

В началото на втория гейм Цветан Соколов записа отлична серия на начален удар и записа 4 поредни аса, които позволиха на Динамо да поведе с 8:2.

Волейболистите на Зенит заиграха силно на блокада и съумяха да изравнят при 11:11. Гостите обаче се провалиха в атака. Диагоналът Иван Подребинкин завърши успешно само една от 8 вдигнати към него топки. Динамо спечели втория гейм с 25:21.

В третата част на позицията диагонал за Зенит заигра националът Егор Клюка, а двойка посрещачи станаха Тине Урнаут и Фьодор Воронков. Така атаката на Зенит се засили, а “питерци” успяха да се справят и с нападението на Цветан Соколов. Възпитаниците на Туомас Самелвуо спечелиха третата част с 25:21.

В четвъртата част гостите поведоха с няколко точки. Цветан Соколов изравни при 18:18 с атака по блока от зона 2. “Зенитовци” пак поведоха с 3 точки при 21:18. Последваха 4 поредни точки за волейболистите на Динамо. Антон Семишев направи ас 22:21. Ярослав Подлесних изведе Динамо до първия мачбол при 25:24. Вадим Лихошерстов хвана на единичен блок атака на Дмитрий Пашицкий и Динамо спечели 4-атаичаст с 29:27, мача с 3:1 гейма и грабнаха Суперкупата на Русия. Така Динамо победи Зенит за 11-и пореден път от началото на сезона.

В следващия кръг Динамо среща Локомотив (Новосибирск), на 15 октомври (петък).