Два медала за домакините от Открития международен шампионат на България по бадминтон

Българските състезатели спечелиха сребърен и бронзов медал от Открития международен шампионат на България по бадминтон, който завърши днес в столичната зала "Европа".

Поставеният под номер 5 в схемата на сингъл мъже Даниел Николов остана втори. Българинът изигра страхотен финал срещу Мейраба Луванг Майснам от Индия, но загуби с 19:21, 21:7, 14:21 за час игра.

Първият гейм беше изключително оспорван. Николов водеше до 10:6, след което индиецът направи силна серия за обрат - 15:11. Българинът намали пасива с на 19:20, но с още една точка Майснам затвори гейма.

Във втората част Николов доминираше изцяло и загуби само 7 точки, но след средата на решителния трети гейм при 12:12 не издържа физически. Индиецът поведе с 19:13 и приключи двубоя при 21:14.

На трето поредно издание на турнира българин достига до финала на сингъл. През миналата година Илиян Стойнов загуби в спора за титлата, а през 2019-а Димитър Янакиев спечели златото.

На сингъл жени европейската шампионка за девойки до 17 години Калояна Налбантова спечели бронз, след като вчера отпадна на полуфиналите.

На двойки жени шампионки станаха номер 2 в схемата Амели Сесил Кудск и Сигне Шулц (Дания), които на финала спечелиха срещу Ясемин Бекташ и Джансу Ерчетин (Турция) с 21:8, 21:17 за 34 минути.

На двойки мъже Авинаш Гупта и Брандън Чжъ Хао Яп (Англия) победиха Шън И Лау и Бо И Ли от Малайзия с 21:19, 21:19 за 30 минути.

На жени сингъл шестата в схемата Самия Имад Фарукуи (Индия) надделя над номер 2 Йозге Байрак (Турция) с 16;21, 22:20, 21:11 за 54 минути.

На смесени двойки датчаните Кристиан Кремер и Амели Сесил Кудск победиха четвъртите поставени Емре Сьонмес и Зехра Ердем (Турция) с 21:15, 21:15 за 29 минути.

Призьорите бяха наградени от президента на БФБадминтон Володя Златев.

В турнира участваха близо 370 състезатели от Турция, Литва, Полша, Италия, Мексико, Северна Македония, Австрия, Франция, Белгия, Сърбия, Норвегия, Швейцария, Естония, Молдова, Украйна, Дания, Гърция, Кипър, Чехия, Индия, Турция, Швеция, Канада, Казахстан, Германия, Шри Ланка, Португалия, Австралия, Малта, Израел, Малайзия, Англия, България и други.