Бъки победи Спартак Плевен в женското хандбално първенство

Бъки спечели срещу Спартак Плевен с 35:30 (13:9) в Габрово в среща от втория кръг на женското хандбално първенство. Така домакините оглавиха класирането с пълен актив от 4 точки.

Двубоят започна равностойно, но постепенно домакините взеха аванс от гол-два, а малко след средата на първата част те дръпнаха с 8:5, като на почивката дори се оттеглиха с преднина от 13:9.

Второто полувреме започна добре за габровки, които поведоха с 15:10. Постепенно плевенчанки започнаха да съкращават изоставането си и в 40-ата минута се доближиха само на гол при 18:19.

Добра серия на Бъки позволи на отбора отново да се откъсне с 28:24 и в последните девет минути не допусна да бъде застигнат.

Силен мач за домакините направи Стефани Петрова, която се отличи с 12 гола.

Срещи от втория кръг в първенството на България по хандбал за жени:

днес: Спартак (Плевен) - Бъки - 30:35 (9:13)

в събота: Шумен 98 - Сливница - 26:28 (13:15)

на 16 октомври: Бяла – Етър'64

Свиленград - почива

В класирането води Бъки с 4 точки от два мача, пред Етър'64, Свиленград и Сливница с по 2 точки след по един изигран мач.