Швейцария с голяма крачка към Катар след успех над Северна Ирландия

Швейцария направи голяма крачка към класиране за световното първенство в Катар, след като постигна много важна победа с 2:0 над Северна Ирландия в домакинството си от 7-ия кръг в група "С". Стивън Цубер откри резултата в 45-ата минута, а Кристиан Фаснахт удвои в 90-ата. С този успех "Кръстоносците" до голяма степен си гарантираха, че ще завършат на едно от първите две места в групата, в която е и България.

Домакините можеха да вземат ранна преднина в мача, но гол на Денис Закария бе отменен след намесата на ВАР, като бе отчетено, че има засада.

В 37-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Джамал Люис си изкара втори жълт и червен картон.

"Кръстоносците" се възползваха от численото си предимство и в края на първото полувреме откриха резулата. Брийл Емболо напредна и подаде зад защитата за Стивън Цубер, който без забавяне стреля във вратата за 1:0.

Швейцарците контролираха събитията и през второто полувреме, като с пропуски се отчетоха отново Цубер и Емболо на два пъти. Вторият гол обаче дойде едва в добавеното време на мача. Емболо изведе Фаснахт очи в очи с вратаря, а той простреля вратата за крайното 2:0.

Така Швейцария си свърши работата и прибави нови три точки в актива си, като вече има 11 и заема 2-ата позиция в класирането, като изостава с 3 от лидера Италия и има мач по-малко. Северна Ирландия пък остава на 3-ото място с 5 точки.