Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ивелин Попов влезе в игра и Сочи обърна шампиона Зенит

Ивелин Попов помогна на Сочи да спечели с 2:1 при гостуването на шампиона Зенит в мач от 10-ия кръг на руското първенство. Бившият капитан на българския национален отбор се появи в игра в 62-рата минута на мястото на Воробьов и след неговото влизане на терена Сочи успя да обърне резултата и да поднесе изненадата на кръга. Зенит поведе с гол на Артьом Дзюба в 45-а минута, а Сочи обърна с попадения на Матео Касиера в 67-ата и Сергей Терехов в 71-вата минути.

Зенит игра цяло второ полувреме в намален състав след червен картон на Сардар Азмун малко преди почивката. Въпреки загубата, питерци остават лидери в класирането с 23 точки. Сочи е 4-е с 18 точки.