Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Пещера (Галата) победи малките "боляри"

Пещера (Галата) спечели с 2:1 срещу втория отбор на Етър (Велико Търново) в мач от деветия кръг на Северозападна Трета лига. Всичко в срещата се реши за 20 минути в началото на първото полувреме. Още не бяха изминали и 120 секунди от първия съдийски сигнал, когато топката спря в мрежата на домакините. Там я насочи Мартин Ангелов след центриране отдясно на Калоян Ненчев. В 18-ата минута Иван Иванов беше изведен в коридор и възстанови равенството. В 22-ата пък Младен Николаев реализира с глава след центриране от корнер. Секунди преди края Атанас Георгиев разтресе гредата над търновския вратар.

Пещера – 99. Георги Милчев, 2. Златко Радославов, 23. Милко Милков, 17. Младен Сергеев, 11. Юлиян Младенов (капитан), 25. Иван Иванов, 24. Младен Николаев, 6. Радослав Радославов, 94. Атанас Георгиев, 10. Альоша Илиев, 9. Славей Желев. Треньор – Ивайло Петков

Етър II – 7. Пресиян Петков, 5. Димитър Колимечков, 21. Мартин Ангелов, 10. Калоян Митев, 4. Кристиян Димитров, 6. Ивелин Петков, 15. Ивелин Иванов, 9. Ерик Костов, 11. Калоян Ненчев, 14. Александър Гугучков, 88. Светломир Събев (капитан). Треньор – Николай Катъров