Два гола преднина не стигнаха на Лестър срещу Кристъл Палас

Кристъл Палас и Лестър завършиха наравно 2:2 в отличен откъм драматизъм сблъсък от 7-ия кръг на Премиър лийг. “Лисиците” успяха да вземат отлична преднина през първото полувреме благодарение на головете на Келечи Икеаначо (31’) и Джейми Варди (37’), но през втората част играчите на Патрик Виера успяха да възстановят равенството чрез Майкъл Олис (61’) и Джефри Шлуп (72’), който се бе появил на терена секунди по-рано.

Гостите стигнаха до първото попадение в срещата в 31-ата минута, когато сериозна грешка на Йоаким Андерсен при спирането на топката позволи на Келечи Икеаначо да му отнеме, след което да напредне и да отбележи необезпокояван за 1:0.

Второто попадение за гостите дойде само шест минути по-късно, когато Харви Барнс получи една топка няколко метра пред дъгата на наказателното поле и падайки успя да я отклони вляво към Джейми Варди, който в типичния си стил не сгреши и направи 2:0 с хубав удар в ъгъла.

Домакините можеха да намалят изоаставането си в 52-ата минута, когато Одсон Едуард се озова на отлична позиция в наказателното поле, но изстрелът му срещна напречната греда. Играчите на Патрик Виера се върнаха в срещата десет минути по-късно, когато Тайрик Мичъл напредна добре отляво и центрира в наказателното поле, а там Майкъл Олис стреля не веднъж, а цели два пъти, за да отбележи в крайна сметка за 2:1.

Появилият се само минута по-рано Джефри Шлуп успя да отбележи изравнителното попадение в 72-ата минута, когато две последователни центрирания от двата фланга на играчите на Кристъл Палас не бяха изчистени от бранителите на Лестър, топката в крайна сметка се оказа в наказателното поле и в създалата се суматоха Шлуп успя да я прати в мрежата на Каспър Шмайхел за 2:2.

С тази точка Лестър събра общо 8 и заема 13-ото място в класирането на Премиър лийг, а Кристъл Палас е точно зад тях със 7.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!