Рен не остави шансове на звездите на ПСЖ, ВАР отмени гол и дузпа

Пари Сен Жермен претърпя първа загуба в първенството при гостуването си на Рен в мач от 9-ия кръг на френската Лига 1. Домакините нанесоха своя голям удар в последната минута на първото полувреме чрез Гаетан Лаборд и в първата минута на втората част чрез Флавиен Тет. ВАР също изигра сериозна роля, след като отмени попадение в полза на парижани и дузпа в полза на играчите на Бруно Женесио. По този начин бе спряна и серията само от победи за гостите от началото на сезона.

Маурисио Почетино бе заложил от първата минута на най-големите си звезди в лицето на Килиан Мбапе, Неймар и Лионел Меси, който направи много силно първо полувреме, но през втората част се позагуби.

Двата тима започнаха много активно срещата с атаки и към двете врати.Първи близо до попадение се доближиха гостите в 7-ата минута, когато Хакими центрира отдясно, топката достигна до Меси в наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

В ответната атака Преснел Кимпембе бе на път да сгреши фатално, след като опита да изчисти една топка подадена в наказателното поле с шпагат, но тя попадна в Сулемана, чийто удар обаче бе блокиран именно от централния бранител.

В следващите минути атаките и пред двете врати се редяха една след друга. В 25-ата минута Лионел Меси изведе по перфектен начин на Килиан Мбапе, който се оказа сам срещу вратаря Алфред Гомис, но стреля лошо и прати топката над вратата. Самият аржентинец нацели напречната греда от фал няколко минути след това, но топката бе изчистена бързо от бранителите на Рен. В тези минути натиска на гостите се увеличаваше с всяка изминала минута. В 41-ата минута и Анхел Ди Мария бе изведен очи в очи със стража на домакините, но опитът му за пас към Неймар бе пресечен.

Противно на логиката играчите на Рен първи достигнаха до гол в последната минута на първото полувреме, когато топката бе центрирана прецизно от лявото крило от Сулейман и там Гаетан Лаборт успя да изпревари Нуно Мендеш, за да прати топката в мрежата зад Донарума за 1:0.

Играчите на Бруно Женесио нанесоха нов удар с първата си атака след изпълнението на начален удар за втората част, когато топката бе подадена по дясното крило към Лаборде, който центрира и там Флавиен Тет напълно необезпокояван в наказателното поле отбеляза за 2:0.

Играчите на ПСЖ успяха да се върнат в мача в 68-ата минута, когато грешка в отбраната на Рен позволи на Меси да изведе с бърза топка Мбапе, който влезе в наказателното поле и стреля точно за 2:1. Попадението обаче бе отменено след преглед с ВАР. Именно той пропусна отлично положение и две минути по-късно, когато негов удар премина над вратата. Парижани бяха близо до попадение и 6-7 минути след това, но Меси стреля покрай вратата от фал.

В 81-ата минута в полза на Рен бе отсъдена дузпа след нарушение от страна на Ашраф Хакими срещу Гаетан Лаборд. След преглед с ВАР обаче тя бе отменена.

С тази победа домакините събраха вече 12 точки и се изкачиха до седмото място в класирането. ПСЖ остава водач и е на 6 точки от преследвача за момента Ланс.