Цветан Соколов с 20 точки, шампионът Динамо (Москва) с трудна победа срещу Белогорие

Капитанът на националния отбор на България Цветан Соколов и отборът на Динамо (Москва) записаха драматичен успех на старта на руската Суперлига.

Воденият от Константин Брянский отбор надделя трудно над Белогорие (Белгород) с 3:2 (25:21, 28:30, 19:25, 25:22, 15:10) в мач от първия кръг.

Двата отбора се срещнаха за втори път в рамките на седмица - в турнира за Купата на Русия московчани се наложиха с 3:1 гейма преди седмица.

Цветан Соколов записа 20 точки (3 аса, 2 блока, 47% ефективност в атака - +7), но бе сменен в 4-ата част от Романас Шкулявичус.

Най-резултатен за Динамо стана Антон Семишев с 24 точки (3 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака, 15% перфектно и 30% позитивно посрещане - +11), който заби и победната точка в тайбрека с атака срещу тройна блокада.

Най-голям принос за успеха обаче имаха резервите Романас Шкулявичус, който влезе в 4-ата част на мястото на Цветан Соколов, след като записа 7 точки (70% ефективност в атака - +5) и Денис Богдан, който добави 9 точки (1 ас, 67% ефективност в атака, 27% перфектно и 64% позитивно посрещане - +5).

За Белогорие се отличи мароканският диагонал Мохамед Ал Хачдади с 27 точки (3 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака - +18), Павел Тетюхин добави 19 точки 1 блок, 64% ефективност в атака, 22% перфектно и 67% позитивно посрещане - +9).

В следващия кръг шампионите от Динамо излизат в Москва срещу вицешампионите от Зенит (Санкт Петербург) в двубой за Суперкупата на Русия и мач от 2-ия кръг на 10 октомври (неделя).

Белогорие се изправя срещу АСК (Нижний Новгород) на 9 октомври.

ДИНАМО (МОСКВА) — БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) 3:2 (25:21, 28:30, 19:25, 25:22, 15:10)
ДИНАМО: Павел Панков 4, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 20, Ярослав Подлесних 6, Антон Семишев 20, Иля Власов 9, Вадим Лихошерстов 6 — Лаури Кераминен-либеро (Романас Шкулявичус 7, Денис Богдан 9, Семьон Дмитриев, Максим Белогорцев 1, Чеславс Свентицкис)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ
БЕЛОГОРИЕ: Дмитрий Ковальов 4, Мохамед Ал Хачдади 27, Павел Тетюхин 19, Неманя Петрич 9, Алексей Самойленко 9, Игор Филипов 7 — Роман Брагин-либеро (Андрей Ананиев, Станислав Маслиев, Егор Сиденко 1)
Старши треньор: БОРИС КОЛЧИНС.