Макриев донесе първи успех като гост на Вихрен и Кокала

Отборът на Вихрен (Сандански) спечели първа победа като гост за сезона. В среща от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига отборът от Сандански победи в Костинброд местния едноименен отбор с 1:0. Единственото и победно попадение реализира бившият национал Димитър Макриев в 83-тата минута. Той в четвъртък се завърна от Кипър, където бе по лични дела, но днес бе на ниво и донесе победата на отбора си. Минута преди края бе отменен гол и на Яни Тусонджиев заради засада. Бившите национали Веселин Минев и Цветан Генков бяха титуляри за Вихрен и Костинброд.

Това бе и втора победа за седмицата за Вихрен, след като в сряда възпитаниците на Емил Велев победиха с 3:2 Банско в среща от турнира за купата на АФЛ. В класирането Вихрен е на 16-то място с 8 точки, а Костинброд е 17-ти с 6 точки. В следващия кръг в Сандански гостува Сливнишки герой, а Костинброд пък ще гостува на ФК Кюстендил.