Манчестър Юнайтед с нов провал като домакин, този път Евертън си тръгна доволен

Манчестър Юнайтед направи втора поредна грешка в Премиър лийг на “Олд Трафорд” и завърши наравно 1:1 срещу Евертън в първа среща от 7-ия кръг на шампионата. "Червените дяволи" загубиха от Астън Вила отново като домакин с 0:1 на своя стадион миналия уикенд. Това пък бе трето поредно равенство за “карамелите” като гост на 20-кратните шампиони на Англия. Попаденията бяха дело на Антони Марсиал (43’) в края на първата част и Андрос Таунзънд (65’) в средата на втората част.

Голямата новина бе и оставянето на Кристиано Роналдо, Пол Погба и Джейдън Санчо на скамейката на домакините.

Играчите на Оле Гунар Солскяер започнаха добре срещата и наложиха известен натиск, но след десетата минута “карамелите” успяха да изнесат играта по-напред.

Манчестър Юнайтед имаше отлична възможност да поведе още в шестата минута, когато Уан-Бисака преодоля играч на Евертън, центрира много добре на далечната греда, но Марсиал стреля над вратата. “Карамелите” отговориха с добра възможност за Саломон Рондон, чийто удар бе блокиран от Варан в наказателното поле.

В 20-ата минута Джордан Пикфорд трябваше да прави спасяване след отлично центриране на Фред, което бе засечено от Кавани. В 29-ата минута се заформи меле между двата отбора след сблъсък между Скот Мактоминей и Люка Дин.

Домакините изглеждаха особено уязвими при неособено стабилната игра на Фред в центъра на терена, който често губеше топката и даваше възможност на бързите играчи на гостите да създават опасности пред Де Хеа.

Хабиб Нурмагомедов специален гост на Манчестър Юнайтед - Евертън

Манчестър Юнайтед поведе две минути преди края на полувремето, когато Евертън не бе подреден добре в защита и бе дадена възможност на Бруно Фернандеш да поеме топката с лице към вратата, да подаде вляво от себе си и там Марсиал със силен удар откри резултата за 1:0.

Десет минути след началото на втората част на терена се появиха Кристиано Роналдо и Джейдън Санчо, които замениха съответно Единсон Кавани и Антъни Марсиал.

В 60-ата минута домакините имаха добра възможност за второ попадени при атака именно между двамата резервни футболисти, но в крайна сметка тя не бе оползотворена.

Няколко минути по-късно Демарая Грей се пребори с Фред за една топка на тъчлинията, след което напредна по прекрасен начин и подаде към Дукуре, а той на свой ред изведе Андрос Таунзънд и крилото не остави шансове на Де Хеа за 1:1.

В 74-ата минута Джейдън Санчо подаде хубав пас към Кристиано Роналдо в наказателното поле, но той стреля в страни от вратата на Пикфорд.

В следващите минути “червените дяволи” се настаниха по-трайно около наказателното поле на Евертън, но така и не успяваха да се доберат до попадение.

“Карамелите” изпълниха първия си корнер едва в 85-ата минута, но след него грешка при изчистването доведе до това Том Дейвис да се окаже сам срещу вратаря, халфът подаде към Йери Мина и бранителят се разписа за 2:1. Попадението бе отменено поради засада на колумбийския бранител след преглед с ВАР.

До края на срещата Манчестър Юнайтед опита да наложи натиск, но така и не успя да достигне до чисти голови положения. В следващият кръг играчите на Солскяер имат трудната задача да гостуват на Лестър, а Евертън ще приеме Уест Хам.