Ланс се утвърди на второто място

Приятната изненада в Лига 1 Ланс изигра още един силен мач. След като преди седмица сразиха Марсилия на "Велодром", днес момчетата на старши треньора Франк Хайсе победиха с 2:0 Реймс и си гарантираха, че ще останат на второто място и след 9-ия кръг. И двете попадения за домакините бяха дело на Арно Калимуендо, а Уго Екитик от Реймс получи червен картон точно преди почивката.

През първото полувреме вратарят на гостите Предраг Райкович направи и невъзможното, за да запази нулевото равенство. В 42-ата минута Екитик вдигна високо крака си в наказателното поле и изрита футболист на Ланс. Съдията Беноа Бастиен посочи бялата точка и вдигна червен картон на халфа на Реймс. Калимуендо пък реализира дузпата за 1:0.

Вторият гол падна в 52-ата минута. Флорин Сотока пусна хубав извеждащ пас към Калимуендо, а 19-годишният нападател технично прати топката в мрежата. Реймс не отправи нито един точен удар към противниковата врата и закономерно загуби.

В класирането съставът на Оскар Гарсия е 12-и с точки, а в следваия кръг ще гостува на Брест. За ланс предстои визита на Монпелие.