Зрелищни мачове и 11 гола в група "Н" на Лигата на конференциите

Два изключително зрелищни мача се получиха от втория кръг в група "Н" на Лигата на конференциите. В тях бяха отбелязани общо 11 гола. Базел победи с 4:2 Кайрат (Алмати) в Швейцария, а в другата среща Карабах разби с 4:1 Омония в Никозия.

Базел реши всичко в сблъсъка с Кайрат още през първото полувреме, в което поведе с три гола, дело на Артур в 15-ата и Ланг в 21-ата и 40-ата минута. В началото на втората част и Ндойе се разписа за 4:0 в 49-ата минута. Гостите обаче успяха да направят загубата си по-почетна с попадения на Канте в 65-ата и Алвеш в 69-ата минута.

В другия мач имаше малко повече интрига. Омония поведе през първото полувреме чрез Лецякс. През втората част обаче Карабах направи пълен обрат, че и отгоре. Кади изравни в 52-ата минута, Шейдаев изведе гостите напред в 73-ата минута, а Медведев в 79-ата и отново Кади в 94-ата минута довършиха съперника за крайното 1:4.

След тези мачове Карабах е лидер в класирането с 4 точки, колкото има и Базел на втората позиция, но с малко по-лоша голова разлика. Кайрат и Омония са на 3-ата и 4-ата позиция с по 1 точка.