Макаби (ТА) се спаси в последния момент, близнаци пак вкараха за ХИК

Изравнително попадение за крайното 1:1 две минути преди края остави Макаби (Тел Авив) начело в група “А” на Лигата на конференциите. Сребърният медалист от израелското първенство стигна до реми при гостуването си на ЛАСК (Линц). И двата отбора бяха спечелили първите си срещи и евентуален успех на някой от тях им даваше огромно предимство. В другия мач от групата ХИК (Хелзинки) срази арменския Алашкерт с 4:2 като гост.

В Клагенфурт ЛАСК изигра много силно първо полувреме, като поведе още в 10-ата минута чрез Саша Хорват. Секунди по-късно съотборникът му Александер Шмит стреля в гредата. След още няколко пропуска от страна на домакините гостите постепенно изравниха играта и в 88-ата стигнаха до попадение на Еден Шамир.

По същото време в Ереван шампионът на Финландия срази този на Армения. През първото полувреме двата отбора си размениха по един гол, а в средата на второто ХИК дръпна след нови две попадения. В последната тимът на Алашкерт намали за кратко и тръгна да изравнява, но веднага получи четвърти изстрел в мрежата си. Интересното е, че по веднъж за отбора от Хелзинки се разписаха близнаците Роопе Риски и Рику Риски. Те сториха това и през лятото срещу Фенербахче (2:5) в квалификациите за груповата фаза на Лига Европа