Кристъл Палас спря Брайтън за върха в Премиър лийг

Отборите на Кристъл Палас и Брайтън не се победиха в двубой от шестия кръг на Премиър лийг, завършил 1:1. Така Кристъл Палас спря Брайтън за челното място във временното класиране. “Чайките” останаха шести с 13 точки, докато при успех можеха да изпреварят лидера Ливърпул, който е на върха с 14. Кристъл Палас пък остана 15-и с 6.

Брайтън излезе трети след успех срещу Лестър, ВАР отмени два гола на "лисиците"

Домакините от Лондон доминираха през първата част и логично стигнаха до откриване на резултата. Вилфрид Заха даде аванс на Кристъл Палас от дузпа в добавеното време, отсъдена за наивно нарушение в наказателното поле. Брайтън отговори след паузата, но трябваше да чака до заключителните минути на двубоя, когато Нийл Мопе спаси точката за “чайките”, а черните облаци над главата на мениджъра на Кристал Палас Патрик Виейра се сгъстиха след кошмарния старт.