Брайтън излезе трети след успех срещу Лестър, ВАР отмени два гола на "лисиците"

Брайтън продължава с великолепното си представяне от началото на сезона, след като победи с 2:1 Лестър в двубой от петия кръг на Премиър лийг. Нийл Мопе (35'-дузпа) и Даниел Уелбек (50') дадоха аванс от два гола на "чайките". Джейми Варди (61') намали, а до края два гола на "лисиците" бяха отменени заради засади на Барнс. С този успех Брайтън излезе на трето място във временното класиране, изоставайки само на точка от Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Лестър допусна трета загуба от началото на сезона и е на 12-о място с шест точки.

В състава на Брайтън имаше само една промяна. Соли Марч замени контузения Адам Уебстър. Паскал Горс пропусна и този двубой, но в групата на "чайките" се завърнаха Енок Мвепу и Тарик Лампти, които останаха на пейката за началото.

Бубакари Сумаре започна за първи като титуляр за Лестър в Премиър лийг. Той започна за сметка на Марк Олбрайтън. Рикардо Перейра стартира като десен бек вместо Тимъти Кастан.

Брайтън изигра силно първо полувреме и бе отборът, който атакуваше доста по-опасно. Шмайхел спаси един удар на Марч, а в 35-ата минута дойде и ключовият момент. Главният рефер Стюарт Атуел отсъди дузпа за домакините, след като при един корнер Вестергор игра с ръка в наказателното поле. Ръката на бранителя не бе в естествено положение, но спорният момент в тази ситуация идваше от факта, че Мопе държеше и дърпаше Вестегор. ВАР обаче потвърди решението на главния рефер, въпреки че можеше да бъде отсъден и фал в атака. Мопе бе точен от бялата точка, с което даде аванс на "чайките".

В 50-ата минута Дани Уебнек удвои аванса на Брайтън, след като засече с глава центриран от фал на Тросар. Нападателят прати топката в далечния ъгъл, а Шмайхел не успя да я достигне.

Вездесъщият Джейми Варди върна едно попадение в 61-вата минута, когато засече на далечната греда центриране на Тросар. Пет минути след това Луукман прати топката във вратата на Санчес, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада на Барнс, който бе пред стража на домакините.

Лестър натисна в търсене на изравнителен гол, но в 86-ата минута нов гол на "лисиците", реализиран от Ндиди, бе отменен поради същата причина - заради засада на Барнс, който бе пред вратаря. Така Лестър трябваше да преглътне трета загуба в първите си пет мача от новия сезон в Прмеиър лийг.