Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Цецо Генков с нов гол

Бившият голмайстор на “А” група Цветан Генков се разписа във втори пореден мач от Югозападната Трета лига. Таранът донесе точката на своя отбор Костинброд при гостуването на Пирин (Гоце Делчев) в мач от 9-ия кръг на първенството. 37-годишншят нападател бе точен в 21-ата минута, след като преди него Ибрахим Алим се разписа за домакините. Петър Лазаров от Пирин получи червен картон в 79-ата минута, но въпреки това гостите не успяха да се възползват и да стигнат до трите точки.

Гол на Цецо Генков не стигна на Костинброд

Интересното е, че преди седмица Генков се разписа при поражението с 1:2 от Септември (София) ІІ в Костинброд, което беше първото му попадение за сезона в Трета лига.

Равенството прекъсна черната серия от пет поредни поражения на Костинброд. Точката изкачи Генков и компания на 16-то място с актив от 6 точки. Домакините от Гоце Делчев вече имат 14 точки и останаха на девето място.