И Бетис зашлеви немощния Хетафе

Бетис победи гостуващия Хетафе с 2:0 в седмия кръг на Ла Лига. С третия успех в последните си четири мача "зелено-белите" събраха 12 точки и се изкачиха на седмата позиция в подреждането, като изостават на 5 точки зад лидера Реал Мадрид.

Хетафе пък остана на дъното без актив, след като допусна седма поредна загуба от началото на сезона и остана само с два отбелязани гола.

Бразилецът Вилиан Жозе откри резултата в 14-ата минута след асистенция на Набил Фекир. Домакините продължиха да доминират и десет минути след почивката Жозе се разписа за втори път след разбъркване в пеналта на съперника, след като гостите не успяха да изчистят центриране на Ектор Бейерин отдясно.

В 83-ата минута Борха Иглесиас беше близо и до трето попадение, но ударът му с глава се отби от гредата.