Суарес разплака любимия съперник на Атлетико

Атлетико Мадрид оглави класирането в Ла Лига след драматична победа над Хетафе с 2:1. Подобно на мача срещу Еспаньол наскоро, мадридчани направиха обрат в последните минути. В герой този път се превърна Луис Суарес, който вкара и двата гола. Уругваецът изравни в 78-ата минута след подаване на Ектор Ерера, а в добавеното време се оказа на точното място след балонно центриране на Шиме Върсалко и донесе трите точки на шампионите.

Хетафе изненадващо поведе в края на първото полувреме с попадение на Стефан Митрович, за което основна вина носи Ян Облак. Тимът от мадридското предградие се надяваше да запише първа победа през сезона и първа срещу Атлетико от 2011 година, но не издържа финалния щурм на "дюшекчиите".

За обрата на Атлетико помогна и червеният картон на Карлес Аленя. Бившият футболист на Барселона беше изгонен заслужено в 74-ата минута и остави съотборниците си в намален състав.

Началото на сезона не можеше да е по-лошо за Хетафе. Тимът на Мичел стартира с пет поредни загуби и голова разлика 1:10, а днес трябваше да се изправи срещу шампиона. Домакините бяха подредени в 5-3-2, с Хайме Мата и Хосе Масиас в предни позиции. Заради травми двубоя пропуснаха Мауро Арамбари и Якуб Янкто.

Атлетико спечели и двете си предишни гостувания този сезон, но имаше да наваксва заради неубедителните си изяви на собствен терен и равенствата с Виляреал (2:2) и Атлетик Билбао (0:0). Диего Симеоне не можеше да разчита на наказания Жоао Феликс и контузените Жофри Кондгобия и Тома Льомар. Луис Суарес се завърна сред титулярите и си партнираше в атака с Антоан Гризман. По двата фланга действаха Яник Ферейра-Караско и Анхел Корея, а в средата на терена започнаха Маркос Йоренте и Ектор Ерера.

В началните минути Атлетико доминираше. "Дюшекчиите" изпълниха два корнера, с които защитата на Хетафе се справи, а опасно центриране на Йоренте беше изчистено от точката на дузпата. В средата на полувремето Стефан Савич стреля с глава, но топката излезе в аут. Малко по-късно Суарес получи жълт картон, след като в опита си да се пребори за топката удари защитник на домакините.

В 25-ата минута бърза контра на Хетафе хвана неподготвени бранителите на Атлетико. Карлес Аленя подаде на свободния Масиас, но той уцели лошо топката и пропусна да открие резултата. Домакините нямаха други възможности преди почивката, а Атлетико няколко пъти проби до аутлинията, но последвалите центрирания не бяха точни.

В 36-ата минута Луис Суарес използва грешка на защитник в синьо и шутира от въздуха, но Давид Сория спаси, а при добавката Корея прати топката високо над вратата. В последните секунди от полувремето Хетафе поведе с доста странен гол. Всичко започна от лоша проява на Облак, който първо хвана топката, но след това я изпусна. Атаката продължи и Стефан Митрович засече с глава центриране на Неманя Максимович. Облак отново можеше да се намеси по-добре, но остана изненадан и топката спря в мрежата му.

Това беше първи гол за Хетафе срещу Атлетико от почти 10 години. За последно във вратата на "лос колчонерос" се разписа Диего Кастро през 2011-а, а сухата" серия на Хетафе продължи цели 1582 минути.

След почивката домакините бяха натикани в наказателното си поле и почти не минаваха центъра. В 51-ата минута Гризман стреля силно, но и много високо. В 55-ата Корея се забави с паса и топката не стигна до непокрития Гризман. Секунди след това французинът отправи много хубав изстрел, но кълбото мина на сантиметри над гредата.

След час игра Симеоне предприе двойна смяна, като изкара крайните бранители Киърън Трипиър и Ренан Лоди, а пусна вместо тях Марио Ермосо и Родриго де Паул. По този начин Атлетико се върна към системата 3-5-2. Гризман също бе заменен, а Луис Суарес уцели гредата с глава в 68-ата минута.

Следващата възможност се откри пред Савич, но той стреля право в ръцете на Сория. В 73-ата минута Карлес Аленя беше изгонен с директен червен картон за брутално влизане в краката на Матеус Куня. Атлетико продължи да притиска съперника, а Давид Сория правеше чудеса на вратата на Хетафе. Той обаче нямаше какво да стори в 78-ата минута, когато Суарес от няколко метра го разстреля за 1:1.

С 10 човека за Хетафе стана много трудно. Отборът на Мичел не издържа и допусна втори гол в добавеното време. Резервата Върсалко центрира от десния фланг, Сория се поколеба дали да излезе, но не го направи, а Суарес дебнеше на далечната греда и вкара победното попадение за Атлетико