Жоро Костадинов с асистенция, Арсенал (Тула) громи за Купата

Капитанът на България Георги Костадинов игра 62 минути за Арсенал (Тула) при лесната победа с 6:1 на тима му над Динамо (Брянск) за Купата на Русия.

Костадинов, който отново беше с капитанската лента и на клубния си отбор, напусна терена след петото попадение за тима му. Именно за петия гол Костадинов подаде решителния пас на Зурико Давиташвили, който напредна бързо след подаването и вкара в 59-ата минута за 1:5. Три минути по-късно 31-годишният национал отстъпи мястото си на Александър Довбня

Преди почивката Арсенал поведе с 4:0 с головете на Артьом Сокол, Кирил Панченко с далечен изстрел, Даниил Хлусевич и Кингс Кангва. Минута преди края на частта Динамо (Брянск) върна едно попадение. През второто полувреме Зурико Давиташвили и резервата Александру Тудорие оформиха крайното 6:1. Следващата среща за Купата е на 27-и октомври, когато Арсенал приема Велес (Москва).

Турнирът за Купата на Русия започва с групова фаза, като Арсенал (Тула) е в група 3 заедно с Динамо (Брянск) и Велес (Москва)- и двата отбора от Втора лига. Трите отбора играят по един мач всеки срещу всеки и първият в групата продължава към елиминациите.