Ориги и Минамино поведоха Ливърпул към нов успех на "Кероу Роуд"

Ливърпул се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на лигата, след като победи Норич на "Кероу Роуд" за втори път през този сезон. След като мърсисайдци спечелиха с 3:0 в първия кръг на Премиър лийг, днес доста по-експериментален състав на "червените" надделя със същия резултат. В основата на този успех бяха Дивок Ориги  и Такуми Минамино. Белгиецът асистира на японеца за първия гол в четвъртата минута, а след това се разписа за 2:0 в 50-ата. Минамино оформи крайния резултат 10 минути преди края. Куивин Келъхър също имаше важна роля, спасявайки дузпа на Цолис в самия край на първото полувреме.

Юрген Клоп бе направил цели девет промени в състава си в сравнение с двубоя Кристъл Палас. Единствено Ибрахима Конате и Костас Цимикас запазиха местата си. Келъхър започна на вратата, а 16-годишният Кейд Гордън и 18-годишният Конър Брадли записаха дебюти за първия отбор на мърсисайдци. Джо Гомес изведе отбора с капитанската лента, а атаката водеше Дивок Ориги. Такуми Минамо също стартира, като това бяха първи минути за японеца през този сезон.

Девет ротации бе извършил и Даниел Фарке, като единствено Ханли и Гилмор запазиха местата си.

Още в четвъртата минута Ливърпул излезе напред в резултата. Ориги свали добре с глава центриране от корнер, след което Минамино се обърна и стреля от пет метра, провирайки топката между краката на вратаря на Норич. В 13-ата минута гостите бяха близо до това да удвоя аванса си, но удар на Конате с глава профуча над напречната греда.

В 42-рата минута Норич имаше огромен шанс да изравни резултата, след като непохватна проява на младия Конър Брадли, който събори Янулис, доведе до дузпа в полза на домакините. Христос Цолис изпълни 11-метровия наказателен удар, но не го направи по най-добрия възможен начин и Келъхър спаси дузпата.

За началото на втората част в игра за Ливърпул се появи още един дебютант – 18-годишният Тайкър Мортън, който замени Наби Кейта.

В 50-ата минута Ливърпул до голяма степен уби интригата с втори гол. Цимикас центрира много добре почти от аутлинията, а Ориги засече с глава, вкарвайки първия си гол през този сезон. Много скоро след това белгиецът пропусна нов шанс, след като негов удар към далечния ъгъл премина на сантиметри встрани.

В 80-ата минута Такуми Минамино получи от Окслейд-Чембърлейн, а отбраната на Норич го остави от малък ъгъл да отбележи втория си гол тази вечер, с който оформи и крайния резултат.