"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Хитът на Югоизток изхвърли Царско село

Бомбата от 1/16-финалите на турнира за Купата на България падна в Крумовград. Там местният Левски изхвърли елитния Царско село след продължение. Двубоят завърши 1:0, а единственото попадение падна в 111-ата минута, когато резервата Валентин Сливов се разписа с красиво акробатично изпълнение, което подлуди публиката на домакините. Така играчите на Антони Здравков станаха първият тим от efbet Лига, който напусна надпреварата преди 1/8-финалите.

Тимът от Югоизточната Трета лига, който има пет поредни победи в шампионата, гони влизане във Втора лига, а днес показа, че има сериозен потенциал догодина да бъде сред професионалните отбори на България.

Воденият от Стефан Генов състав дори беше без своя капитан Красимир Илиев, който се контузи при успеха с 2:1 над Сокол преди няколко дни. По-опитният състав от София пристигна само с 15 играчи в Крумовград, но въпреки това Благой Макенджиев трябваше да спасява домакините още в 11-ата минута, когато Милчо Ангелов излезе очи в очи с него. Домакините отвърнаха с чисто положение, което бе спасено от Християн Василев в 31-ата минута, когато парира удар на Карамфиолов.
Последваха отлични намеси на Макенджиев. Бившия национален вратар първо спря Васил Шопов, а след това и Милчо Ангелов още преди почивката, а след паузата трябваше да се намесва при изстрел на Александров.

Така срещата завърши без гол в редовното време и трябваше да излъчи победител след продължения или дузпи.

Продълженията започнаха с нов пропуск на Царско село, като този път Мизу бе спрян от Макенджиев след подаване на Атанасов. В 111-ата минута публиката на домакините стана на крака, след като топката попадна в мрежата на Василев. Младият страж не излезе добре при центриране от корнер и топката попадна в Сливов, който с акробатично изпълнение с гръб към вратата вкара за 1:0. Голът се оказа решаващ и така третият във временното класиране на Югоизток се класира на исторически осминафинал за Купата на България.

Левски (Крумовград) 1:0 Царско село
1:0 Валентин Сливов (111)
Левски (Крумовград): Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Цветелин Радев, Мартин Симеонов, Генади Желев, Радослав Димитров, Джунейт Яшар, Ахмед Осман, Петър Христов, Боримир Карамфилов, Ерай Карадайъ
Резерви: Алекс Василев, Беркай Халил, Валентин Сливов, Георги Йотовски, Валентин Овчаров, Октай Юсеин, Мирослав Будинов

Царско село: Християн Василев, Иван Бандаловски, Венцислав Василев, Луи Нганиони, Никола Колев, Милан Йокич, Александър Александров, Гаетан Меси Мизу, Васил Шопов, Милчо Ангелов, Петър Атанасов
Резерви: Янко Георгиев, Дилян Георгиев, Божидар Томовски, Серафим Лукас