Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Четвърто място за женския „Отбор на надеждата“ на европейското първенство

Четвърто място за женския „Отбор на надеждата“  на европейското първенство

Женският „Отбор на надеждата“ зае четвърто място в крайното класиране на завършилото вчера европейско първенство по футбол за хора в неравностойно положение European Life Goals Games 2021. В надпреварата се включиха общо 13 дамски състава. Българският тим приключи на второ място в предварителна група „Б“ на турнира с актив от 4 победи и 1 загуба и това му отреди за съперник на полуфиналите в турнира лидера в група „А“ Дания. Датчанките надиграха безапелационно българските националки с резултат 6:1 и ги изпратиха да играят срещу Нидерландия в двубоя за третото място. Тимът на домакините бързо пое инициативата в срещата и поведе с 3:0. Българките се опитаха да се върнат в мача, отбелязаха 3 попадения, но в крайна сметка загубиха двубоя с 3:5 и завършиха четвърти на европейския шампионат. Всичките седем дами в българския тим са израснали в институции или все още живеят в тях. Четири от националните състезателки към настоящия момент са настанени във възпитателното училище – интернат в плевенското село Подем. Треньор на отбора е Ива Радкова.Европейската титла беше спечелена от тима на Румъния, който победи във финала Дания с 5:0.

Женският "Отбор на надеждата" ще играе полуфинал на европейското

Същевременно мъжкият „Отбор на надеждата“ зае пето място в крайното класиране на шампионата, след като победи последователно Нидерландия (11:4) и Австрия (3:2) в двубоите за разпределение на местата от 5 до 8. Българските национали не успяха да се класират в топ 4 на европейското първенство, след като загубиха изненадващо на ¼-финалите с 3:4 от състава на Дания. В крайна сметка датчаните стигнаха до финала, където завършиха 5:5 в редовното време срещу тима на Унгария, но впоследствие загубиха след изпълнение на дузпи.