Исторически успех за България на ЕП по спортна аеробика в Пезаро, националите спечелиха 4 златни медала

България постигна исторически успех на Европейското първенство по спортна аеробика за мъже, жени, юноши и девойки в италианския град Пезаро. Българските състезатели завоюваха четири титли.

Дарина Пашова донесе втора титла за България от ЕП по спортна аеробика в Пезаро

Европейски шампиони станаха световните шампиони Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев в категория тройки, Дарина Пашова индивидуално жени, Ана Мария Стоилова/Антонио Папазов смесени двойки и Борислава Иванова/Христо Манолов смесени двойки в категория юноши и девойки.

Ана Мария Стоилова и Антонио Папазов спечелиха трета титла за България на ЕП по спортна аеробика в Пезаро

В последния финал с българско участие днес в категория тройки мъже и жени Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев бяха без конкуренция и прибавиха към световната си титла и европейска. Българите получиха за изпълнението си оценка 22.827 точки. На второ място е Румъния с 22.233 точки, а на трето Русия 1 с 22.200 точки.

България с историческа европейска титла по аеробика

Това е пореден успех за годината в този спорт. На световния шампионат в Баку в края на месец май България спечели исторически златен и сребърен медал. Световни шампиони в категория тройки станаха Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев, а при жените Пашова взе сребърно отличие. Антонио Папазов и Ана Мария Стоилова се класираха на четвърто място при смесените двойки.