Ана Мария Стоилова и Антонио Папазов спечелиха трета титла за България на ЕП по спортна аеробика в Пезаро

Българите Ана Мария Стоилова и Антонио Папазов спечелиха златните медали при смесените двойки мъже и жени на Европейското първенство по спортна аеробика в италианския град Пезаро.

Дарина Пашова донесе втора титла за България от ЕП по спортна аеробика в Пезаро

Световните шампиони за юноши и девойки, които бяха и първи в квалификациите, изиграха страхотно съчетанието си на финала и получиха оценка от 22.300 точки. Така Стоилова и Папазов донесоха трета титла за България от изключително успешния шампионат за националния отбор. На второ място остана двойката на Унгария с 22.200 точки, а на трето е Италия 2 с 22.100 точки. По-рано днес световната вицешампионка Дарина Пашова също взе златото. Българката изигра отлично своето съчетание на финала на осемте най-добри и получи оценка от 21.700 точки, за да триумфира в категория индивидуално жени. Борислава Иванова и Христо Манолов спечелиха първия златен медал за страната от шампионата в Пезаро, след като триумфираха при смесените двойки в категория юноши и девойки.

Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев на финал в категория тройки на ЕП по спортна аеробика в Пезаро

По-късно днес България има шанс за четвърта титла, след като на финала в категория тройки ще играят световните шампиони Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев.