Серия от равенства във Франция, Нант помете Анже

Нант победи с 4:1 като гост новака Анже в 6-ия кръг на френската Лига 1. Успехът е забележителен, тъй като до момента Анже нямаше загуба от 5 мача. "Канарчетата" решиха почти всичко още до почивката. Още до шестата минута Нант поведе с голове на Андрей Жирото и Людовик Блас от дузпа, но в десетата минута Анже намали чрез Исмаел Траоре. В 23-ата минута Нант отново направи аванса си два гола, като точен бе Рандал Коло Мюани, разписал се след асистенция на Мозес Симон. Десет минути преди края на мача Людовик Блас вкара втория си гол и оформи крайното 4:1. Благодарение на успеха "канарчетата" се изкачиха до 10-о място в класирането.

Клермон Фут също показа характер и изравни на Брест за 1:1, въпреки че бе с 10 души на терена. В 50-ата минута бе изгонен Йоан Бестиен от Клермон и само две минути по-късно Брендан Шардоне изведе Брест напред. В 65-ата минута обаче Елбасан Рашани изравни за домакините и двата отбора поделиха точките.

С равенство 0:0 завърши мачът между Реймс и Лориен. Домакините от Реймс трябва да съжаляват повече за изпуснатите точки, тъй като още в 7-ата минута Юго Ектике пропусна дузпа.

Троа и Монпелие също взеха по една точки при хикса 1:1. Домакините поведоха в 37-ата минута и дълго време се виждаха победители. Матеус Тюлер от Монпелие бе изгонен десетина минути преди края заради втори жълт картон, но попадение на Тежи Савание донесе частичен успех на тима от Южна Франция.

Снимка: Angers SCO / Twitter