Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев на финал в категория тройки на ЕП по спортна аеробика в Пезаро

Световните шампиони Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев се класираха за финала в категория тройки на Европейското първенство по спортна аеробика в италианския град Пезаро с първа оценка в квалификациите в конкуренцията на 19 отбора.

Българите получиха най-високата оценка в пресявките от 22.827 точки.

На второ място е вторият отбор на Италия с 22.372 точки, а на трето Румъния втори отбор с 22.183.

Така България спечели първите места в квалификациите на всичките три категории при мъжете и жените, на които участва, след като вчера световната шампионка Дарина Пашова стана първа при жените индивидуално, а Ана Мария Стоилова и Антонио Папазов получиха най-висока оценка при смесените двойки.

България има още една финалистка днес, след като при девойките Борислава Иванова, бронзова медалистка от световното първенство, се нареди втора в пресявките с 20.500 точки. Със същата оценка, но с по-висока стойност за изпълнение, е британката Лола Лоуренс.

Втората българка Радина Лулчева остана 18-а с оценка 19.200 точки.

По-късно днес са квалификациите на Христо Манолов при юноши индивидуално и на смесената двойка Манолов и Борислава Иванова.

Европейското първенство завършва в неделя с финалите във всички категории при юношите, девойки, мъже и жени.