Томова сътвори грандиозен обрат на четвъртфиналите във Валенсия

Първата ракета на България Виктория Томова спечели четвъртфинала си срещу румънката Ирина Мария Бара на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Валенсия с награден фонд 80 хиляди долара. Поставената под номер 4 софиянка се наложи драматично над съперничката си с 6:2, 4:6, 7:5 в мач, който продължи 2:43 часа.

Двете тенисистки си разделиха пет пробива за начало на двубоя, след което 26-годишната българка взе първия сет с още три последователни гейма. Във втората част българката навакса ранен пробив пасив, но при 3:4 отново загуби подаването си. Въпреки че Томова върна пробива в следващия гейм, румънката спечели сета с 6:4, осъществявайки нов брейк за край на частта.

В третия сет Ирина Мария Бара се виждаше победителка, след като поведе с 5:1 и имаше три мачбола при 40:0. Вики Томова обаче направи невероятен обрат, като отрази и трите възможности на своята съперничка, а след това спечели 6 поредни гейма, за да може в крайна сметка да се поздрави с крайната победа.

Това бе първа победа за българката над румънската й съперничка от 4 мача помежду им. На полуфиналите Томова ще се изправи срещу победителката от срещата между Екатерина Горгодзе и седмата поставена в схемата Далма Галфи.

Снимки: Gettyimages