Себастиан Але се развихри за погром на Аякс в Лисабон

Отборът на Аякс записа категорична победа с 5:1 при гостуването си на Спортинг Лисабон в среща от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Над всички на терена безспорно беше нападателят Себастиан Але, който отбеляза четири гола за амстердамци. Така той стана едва вторият футболист с толкова попадения в дебюта си в ШЛ след легендата Марко ван Бастен през 1992-ра за Милан.

Шоуто на котдивоарския нападател започна още във втората минута, когато шут на Антони рикошира в противников играч и след това се удари в гредата, за да може Але да се разпише с глава от добавка. В 9-ата вратарят Ремко Пасвеер с дълъг пас намери Антони, който нахлу в наказателното поле и подаде на Але, за когото остана само да удвои преднината на Аякс. Все пак домакините успяха да върнат един гол в 33-ата минута, когато Паулиньо прокара топката покрай Пасвеер след добра асистенция на Матеуш Нунеш и грешка на вратаря.

В 39-ата Стивън Бергхуйс получи пас от Райън Гравенберх на границата на наказателното поле, налху навътре и прониза противниковата мрежа за третия гол на гостите. В 48-ата Паулиньо отбеляза второто попадение в мача, само за да види как ВАР го отменя заради негова засада. Затова пък в 51-ата минута Але оформи своя хеттрик, а в 63-ата вкара и четвъртия си гол за вечерта за крайното 5:1 в полза на нидерландския гранд.

Така Аякс поведе в група С, където Борусия Дортмунд също е с 3 точки след успеха си с 2:1 над Бешикташ.