ПСВ отнесе Аякс в първото дерби

ПСВ Айндховен разби Аякс с 4:0 на “Йохан Кройф Арена” в първото дерби за сезона, което бе за Суперкупата на Нидерландия. 19-годишният англичанин Нони Мадуеке откри резултата още във втората минута, а след това се разписа още веднъж в 29-ата минута. Влезлият като резерва Йорбе Вертесен направи резултата 0:3, а малко преди края Марио Гьотце отбеляза четвъртия гол. Грандът от Амстердам игра с 10 човека от 40-ата минута, когато Таляфико бе изгонен.

Аякс имаше соите шансове. Малко след първия гол вратарят на ПСВ Жоел Дромел отрази удар с глава на Бергхуис, а в 15-ата минута Себастиен Але прати топката в мрежата, но попадението бе отменено след разглеждане с ВАР. Мадуеке създаваше много проблеми на домакините по дясното крило. След ранния гол той матира защитата на съперника и след половин час игра.

Пет минути преди почивката Таляфико влезе грубо и нацели глезена на Рамальо. Аржентинецът освен това удар с глава Марко ван Хинкел и получи червен картон. Въпреки че остана с човек по-малко, Аякс търсеше гол, с който да се върне в мача. По-сериозните положения обаче бяха пред вратата му. Вертесен вкара третия гол след комбинация с Гакпо, а красив удар на Гьотце сложи черешката на тортата за ПСВ.