Витоша (Бистрица) измъкна ценен успех в последните секунди срещу Сливнишки герой

Витоша (Бистрица) успя да победи в самия край на срещата отбора на Сливнишки герой в мач от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата завърши при резултат 2:1, а победното попадение бе дело на Георги Найденов в 91-ата минута. Останалите два гола паднаха в самото начало на мача. Първо Томи Костадинов поведе домакините с точен удар във 2-ата минута, а Николай Маринов (14') изравни. Двубоят бе излъчен на живо в ефира на Sportal.bg и Sportal TV.

Двубоят започна на доста високо темпо и още във 2-ата минута домакините от Бистрица поведоха. Християн Димитров проби отдясно и центрира ниско по земя към Томи Костадинов, който на празна врата не сбърка и вкара за своя тим.

Само 12 минути по-късно обаче топовен изстрел от далечно разстояние на Николай Маринов матира вратаря на домакините Валентин Галев и донесе равенството за Сливнишки герой - 1:1.

Въпреки вихрените 15 минути до края на полувремето повече попадения не паднаха и така двата отбора се оттеглиха с равен резултат на почивката.

За разлика от вихрените начални минути на първото полувреме, втората част започна на по-ниски обороти и до 70-ата минута не бяха създадени никакви по-интересни положения. На два пъти домакините имаха претенции за отсъждане на дузпа, но те така и не бяха уважени от главния арбитър на срещата.

В 72-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Сливнишки герой футболист в зелено отправи удар с глава, но право в ръцете на Стоян Деспотов.

В 81-ата минута вратарят на гостите изпусна топката след удар на Цветомир Вачев, което доведе до суматоха в наказателното поле. Защитниците в синьо обаче все пак успяха да се справят и не позволиха на нападателите на Витоша да отправят още един удар.

В заключителните секунди на срещата обаче Витоша все пак удари своя съперник. След удар, който срещна гредата топката попадна в краката на Георги Найденов. Появилият се като резерва футболист не сбърка и от близка дистанция на почти празна врата вкара за 2:1.

С този успех тимът от Бистрица се изкачи до първата позиция в класирането с 16 точки. "Тигрите" обаче могат да бъдат изместени оттам в зависимост от това как ще завършат останалите мачове от деня. Сливнишки герой пък заема 8-ото място с 10 точки.

ВИТОША 2:1 СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ
1:0 Костадинов (2)
1:1 Маринов (14)
2:1 Найденов (90+1)

Стартови състави:

Витоша: 1. Валентин Галев, 3. Здравко Панев, 6. Теодор Димитров, 7. Кристиян Кочилов, 8. Томи Костадинов, 19. Вилиян Спасов, 21. Радослав Илиев, 24. Кристиян Димитров, 27. Слави Паскалев, 77. Цветомир Вачев, 99. Християн Димитров

Сливнишки герой: 1. Стоян Деспотов, 14. Емил Трендафилов, 5. Любомир Деспотов, 24. Кристиан Николов, 4. Атанас Няголов, 6. Марио Петков, 10. Николай Маринов, 11. Стефан Аличков, 7. Ничо Ничев, 15. Денислав Минчев, 9. Марио Йорданов