Локо (Мездра): Срещу Монтана видяхме, че ни предстои много работа

Локомотив отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби в Мездра с 1:3 от Монтана. Очакванията, че според традицията регионалното дерби ще е изключително оспорвано до последния съдийски сигнал не се оправдаха. Причините разкри пред Sportal.bg треньорът на домакините Николай Нинов:

„Монтана е по-стойностният отбор във всяко отношение. Първите 15 минути бяха много тежки за нас. Влязохме стъписани в мача и съперникът се възползва. После се стабилизирахме организационно. Второто полувреме също играхме добре. Натискаха ни, но ние се бранихме добре и провеждахме контраатаки. Изравнихме резултата. При 1:1 обаче допуснахме груби грешки в защита и ни вкараха два гола, иначе мачът отиваше на продължения. Срещу Монтана видяхме, че ни предстои много работа. Трябва да изчистим грешките в защита, защото допускаме леки голове. Липсва ни постоянство, играем на приливи и отливи – в някои периоди силно, а в следващите слабо. Отдавам го на факта, че сме нов и млад отбор. Липсва ни обиграност, комбинативност, усет, няма добър баланс между отделните линии. Сега имаме почивка и ще работим, за да подобряваме всички тези неща“.