Монтана "прекърши" Локомотив (Мездра)

Монтана се класира на 1/16-финалите в турнира за Купата на България след победа с 3:1 над Локомотив в Мездра и си уреди двубой с ЦСКА 1948 в следващия етап на турнира.

Срещата започна ударно за гостите, които откриха резултата още в 6-ата минута чрез Фудил. Халфът засече от воле изчистена топка след центриране и не остави шанс на Дяков за 1:0.

Последваха още две-три голови положения за Монтана, които не бяха оползотворени.

Домакините отговориха подобаващо в 32-ата минута, когато Венелинов можеше да изравни, но не реализира очи в очи с вратаря след извеждащ пас на Матадос.

Това обаче стори самият Матадос с попадение в 60-ата минута.

Последваха силни минути за монтанчани, които с два гола за осем минути решиха нещата в своя полза.

Първо Атанас Карачоров реализира след груба грешка в защитата на Мездра, а в 85-ата Георги Манолиу довърши домакините с ново попадение за крайното 3:1.

ЛОКО (МЕЗДРА) - МОНТАНА 1:3