Вихър (Славяново) удари Локо (Мездра)

Вихър победи в Славяново с 3:1 Локомотив (Мездра) в мач от петия кръг на Северозападна Трета лига. Стана изключително интересен двубой с голове, греди, дузпа, претенции за дузпи и голови пропуски. Шоуто започна с началния съдийски сигнал на Георги Гинчев. Той отсъди дузпа за нарушение срещу капитана Цветан Петров още в първите секунди. Светослав Кръстев обаче насочи топката в гредата, тя падна на голлинията и Кристиян Дяков я хвана. Четвърт час по-късно Цветан Петров опита центриране, получи се рикошет и топката се укроти в мрежата на „железничарите“. После голмайсторът уцели и греда. Съотборниците му Благовест Ленков и Ивайло Иванов пък пропиляха чисти положения. Гостите претендираха за неотсъдена дузпа срещу Ивайло Златев. Четвърт час след почивката Ленков покачи на 2:0 след самостоятелен пробив. После домакините поискаха дузпа за игра с ръка на съперник, но реферът не отсъди такава. В 70-ата мнута интригата отново се завърза с попадението на Пламен Венелинов след двойно подаване с Лионел Матадос за 2:1. При нова атака локомотивци поискаха дузпа за нарушение срещу голмайстора си, но съдията не уважи желанието им. Николай Ганчев пък пропусна да изравни. Всичко приключи в 73-ата минута, когато след центриране отдясно, топката рикошира, попадна у Десислав Русев и ветеранът вкара за 3:1. Ганчев пак пропусна. Цветан Петров пак уцели греда. Ленков, Милен Тодоров и Ивайло Иванов пък не успяха да реализират за Вихър.